professional league
generalist | O | D | I | GF | Georgia | Points | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Saint Laurent | 7 | 5 | 1 | 1 | ten | 3 | 16 |
Defense and Justice | 7 | 4 | 2 | 1 | 11 | 5 | 14 |
workshops | 7 | 4 | 1 | 2 | 12 | 7 | 13 |
Huracan | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 6 | 12 |
Wool | 6 | 4 | 0 | 2 | ten | 6 | 12 |
River Plate | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 5 | 12 |
Boca Juniors | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | 11 |
Instituto AC Cordoba | 7 | 2 | 4 | 1 | 8 | 6 | ten |
Argentinians | 7 | 3 | 1 | 3 | 7 | 5 | ten |
by Newell | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | ten |
bellgrano | 6 | 3 | 1 | 2 | 4 | 6 | ten |
central rosary | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | ten | ten |
Godoy Cruz | 6 | 3 | 0 | 3 | 4 | 3 | 9 |
shoot | 6 | 2 | 2 | 2 | ten | 8 | 8 |
Tiger | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | 8 |
running club | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 6 | 8 |
Velez Sarsfield | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 6 | 8 |
Central tents | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 9 | 8 |
Independent | 7 | 1 | 4 | 2 | 5 | 7 | 7 |
Santa Fe | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 5 | 6 |
CA Platense | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 12 | 6 |
Atletico Tucuman | 7 | 1 | 3 | 3 | 4 | 9 | 6 |
Students | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 8 | 5 |
CA Central Cordoba SE | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 6 | 5 |
Arsenal | 7 | 1 | 2 | 4 | 5 | ten | 5 |
Gym | 7 | 1 | 2 | 4 | 3 | ten | 5 |
Colon | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 7 | 3 |
Banfield | 6 | 0 | 3 | 3 | 2 | 6 | 3 |
___
Friday March 3
Santa Fe 2, Students 0
Sarmiento 4, Rosario Central 1
Saturday March 4
CA Platense 1, CA Central Cordoba SE 1
Gymnastics 0, Colon 0
Lanús 0, River Plate 2
Atletico Tucuman 1, Banfield 0
Newell’s 1, Barracas Central 0
Sunday March 5
Independent 2, AC Cordoba Institute 2
Huracan 1, San Lorenzo 1
Workshops 1, Velez Sarsfield 2
Tiger 0, Argentinians 1
Monday, March 6
Godoy Cruz 2, Racing Club 0
Arsenal 0, Belgrano 1
Boca Juniors 0, Defense and Justice 0
Friday March 10
Central Barracks 1, Independent 1
Argentinians 1, Arsenal 1
AC Cordoba 1 Institute, Athletic Tucuman
Saturday March 11
San Lorenzo 4, Gymnastics 0
Defense and Justice 1, Workshops 1
CA Central Cordoba SE vs. CA Central Tigre, 7:30 p.m.
Belgrano vs. Wool, 7:30 p.m.
Sunday March 12
Racing Club vs. Sarmiento, 4 p.m.
River Plate vs. Godoy Cruz, 6:15 p.m.
Students vs. Huracan, 6:15 p.m.
Rosario Central vs. Rosary Central Santa Fe, 8:30 p.m.
Banfield vs. Boca Juniors, 8:30 p.m.
Monday March 13
Colon vs. Newell’s, 8 p.m.
Velez Sarsfield vs. CA Platense, 8 p.m.
Friday March 17
Santa Fe vs. Racing Club, 8 p.m.
Saturday March 18
CA Platense vs. Defense and Justice, 3:30 p.m.
Independent vs. Cologne, 6 p.m.
Atlético Tucuman vs. Atlético Tucuman Central Barracks, 8:30 p.m.
Godoy Cruz vs. Godoy Cruz Belgrano, 8:30 p.m.
Sunday March 19
gymnastics against Students, 3:30 p.m.
Velez Sarsfield vs. CA Central Cordoba SE, 5 p.m. pd
Newell’s vs. San Lorenzo, 5 p.m. pd
Boca Juniors vs. AC Cordoba Institute, 6 p.m.
Sarmiento vs. River Plate, 8:30 p.m.
Monday March 20
Arsenal v Tiger, 5:30 p.m.
Talleres vs. Banfield, 8 p.m.
Huracan vs. Rosario Central, 8 p.m.
Laine vs. Argentinians, 8 p.m.
tuesday march 21
Newell’s vs. San Lorenzo, 8 p.m.
Velez Sarsfield vs. CA Central Cordoba SE, 8 p.m.